Life Around the Table
Store-bought granola can be expensive but it’s so much more affordable to make yourself. Don’t worry! It’s really easy to make in your own kitchen!
If you purchase ingredients from a bulk section, you can choose exactly the amount you need for this recipe. This can make it a more affordable snack to make because you don’t have to purchase large amounts of expensive ingredients.
Fill in some text